Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213247222E3
MAL213247222E3
Part No.:
MAL213247222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213247222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 40V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
70mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.9 A @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)