Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213249101E3
MAL213249101E3
Part No.:
MAL213249101E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213249101E3.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 100V SNAP
Series:
132 ALL-DIN
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
950mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
380 mA @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)