Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213249151E3
MAL213249151E3
Part No.:
MAL213249151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213249151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 100V SNAP
Series:
132 ALL-DIN
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
640mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
400 mA @ 100 Hz
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)