Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213636222E3
MAL213636222E3
Part No.:
MAL213636222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213636222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
136 RVI
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.656 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
25 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)