Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213656472E3
MAL213656472E3
Part No.:
MAL213656472E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213656472E3.pdf
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Series:
136 RVI
Capacitance:
4700 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.07 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
21 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.476 (37.50mm)