Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213669471E3
MAL213669471E3
Part No.:
MAL213669471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213669471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
136 RVI
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
900 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
45 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.476 (37.50mm)