Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213669681E3
MAL213669681E3
Part No.:
MAL213669681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213669681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
136 RVI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
39 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.476 (37.50mm)