Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213819681E3
MAL213819681E3
Part No.:
MAL213819681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213819681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 100V AXIAL
Packaging:
Bulk
Series:
138 AML
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
210mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
1.33 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.862 A @ 10 kHz
Impedance:
140 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia x 1.496 L (21.00mm x 38.00mm)