Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213824471E3
MAL213824471E3
Part No.:
MAL213824471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213824471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
680mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
300 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
350 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.315 Dia x 0.709 L (8.00mm x 18.00mm)