Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213844682E3
MAL213844682E3
Part No.:
MAL213844682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213844682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SNAP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
85mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
1.88 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
110 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)