Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213845103E3
MAL213845103E3
Part No.:
MAL213845103E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213845103E3.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
65mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.1 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
98 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.827 Dia (21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)