Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213846332E3
MAL213846332E3
Part No.:
MAL213846332E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL213846332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SNAP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
90mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
1.72 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
110 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)