Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213849151E3
MAL213849151E3
Part No.:
MAL213849151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213849151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 100V SNAP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
780mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
550 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
460 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)