Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL213849331E3
MAL213849331E3
Part No.:
MAL213849331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL213849331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 100V SNAP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
138 AML
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
380mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
880 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
240 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.299 (33.00mm)