Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214068331E3
MAL214068331E3
Part No.:
MAL214068331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214068331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
140 RTM
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
550 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
85 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)