Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214239471E3
MAL214239471E3
Part No.:
MAL214239471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214239471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
142 RHS
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2500 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
965.2 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)