Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214254471E3
MAL214254471E3
Part No.:
MAL214254471E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214254471E3.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
142 RHS
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2500 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
391.5 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)