Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214656392E3
MAL214656392E3
Part No.:
MAL214656392E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214656392E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
Series:
146 RTI
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
2.8 A @ 100 kHz
Impedance:
25 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)