Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214665682E3
MAL214665682E3
Part No.:
MAL214665682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214665682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Series:
146 RTI
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
6000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.17 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
22 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)