Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214666562E3
MAL214666562E3
Part No.:
MAL214666562E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214666562E3.pdf
Description:
CAP ALUM 5600UF 20% 25V RADIAL
Series:
146 RTI
Capacitance:
5600 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
6000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.17 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
19 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)