Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214861332E3
MAL214861332E3
Part No.:
MAL214861332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214861332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Series:
148 RUS
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
1.81 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
35 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.476 (37.50mm)