Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214866682E3
MAL214866682E3
Part No.:
MAL214866682E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214866682E3.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
Series:
148 RUS
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
2.05 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
33 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.476 (37.50mm)