Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL214868681E3
MAL214868681E3
Part No.:
MAL214868681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL214868681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Series:
148 RUS
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
760 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
85 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)