Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215060332E3
MAL215060332E3
Part No.:
MAL215060332E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215060332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Series:
150 RMI
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.28 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
19 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.319 (33.50mm)