Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215066681E3
MAL215066681E3
Part No.:
MAL215066681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215066681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
150 RMI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
6000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
767 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
49 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)