Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215068222E3
MAL215068222E3
Part No.:
MAL215068222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215068222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
Series:
150 RMI
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
2.356 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
33 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.673 (42.50mm)