Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215297336E3
MAL215297336E3
Part No.:
MAL215297336E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215297336E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
Series:
152 RMH
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
200 mA @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
3.4 Ohms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)