Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215619332E3
MAL215619332E3
Part No.:
MAL215619332E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL215619332E3.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
156 PUM-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
123mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
3.32 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
116 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)