Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215621822E3
MAL215621822E3
Part No.:
MAL215621822E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215621822E3.pdf
Description:
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP
Capacitance:
8200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
65mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.88 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)