Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215626273E3
MAL215626273E3
Part No.:
MAL215626273E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215626273E3.pdf
Description:
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP
Capacitance:
27000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
47mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.04 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
27 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)