Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215638822E3
MAL215638822E3
Part No.:
MAL215638822E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215638822E3.pdf
Description:
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
Capacitance:
8200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
46mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
5.05 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
32 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)