Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215669222E3
MAL215669222E3
Part No.:
MAL215669222E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215669222E3.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
164mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.77 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
154 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)