Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215717271E3
MAL215717271E3
Part No.:
MAL215717271E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215717271E3.pdf
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
Series:
157 PUM-SI
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
770mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.95 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
450 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)