Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215749121E3
MAL215749121E3
Part No.:
MAL215749121E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215749121E3.pdf
Description:
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.4Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Impedance:
1.17 Ohms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)