Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215749151E3
MAL215749151E3
Part No.:
MAL215749151E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215749151E3.pdf
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.15Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Impedance:
970 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)