Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215749331E3
MAL215749331E3
Part No.:
MAL215749331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215749331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP
Series:
157 PUM-SI
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
550mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Impedance:
470 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)