Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215752152E3
MAL215752152E3
Part No.:
MAL215752152E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215752152E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Series:
157 PUM-SI
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
180mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.04 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
155 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)