Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215752821E3
MAL215752821E3
Part No.:
MAL215752821E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL215752821E3.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
157 PUM-SI
ProductStatus:
Active
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
290mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
2.29 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
240 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)