Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215753681E3
MAL215753681E3
Part No.:
MAL215753681E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215753681E3.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
350mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.2 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
260 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.260 (32.00mm)