Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215759181E3
MAL215759181E3
Part No.:
MAL215759181E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215759181E3.pdf
Description:
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
940mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Impedance:
780 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)