Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215779331E3
MAL215779331E3
Part No.:
MAL215779331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215779331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP
Series:
157 PUM-SI
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
530mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.4 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
450 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)