Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215922102E3
MAL215922102E3
Part No.:
MAL215922102E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215922102E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Series:
159 PUL-SI
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
235mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.23 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
225 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)