Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215922122E3
MAL215922122E3
Part No.:
MAL215922122E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215922122E3.pdf
Description:
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
Series:
159 PUL-SI
Capacitance:
1200 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
210mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.47 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
190 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
2.047 (52.00mm)