Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215976331E3
MAL215976331E3
Part No.:
MAL215976331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215976331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Series:
159 PUL-SI
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
400 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
640mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.47 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
450 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.850 (47.00mm)