Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL215977181E3
MAL215977181E3
Part No.:
MAL215977181E3
Datasheet:
ShinYuaMAL215977181E3.pdf
Description:
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Capacitance:
180 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.06 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
605 mOhms
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
1.181 Dia (30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)