Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216056331E3
MAL216056331E3
Part No.:
MAL216056331E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216056331E3.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Series:
160 RLA
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 150°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Impedance:
40 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.492 Dia (12.50mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)