Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216254153E3
MAL216254153E3
Part No.:
MAL216254153E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216254153E3.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP
Series:
162 PLL-PW
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
34mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
4.21 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
27 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.984 Dia (25.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)