Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216254333E3
MAL216254333E3
Part No.:
MAL216254333E3
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaMAL216254333E3.pdf
Description:
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Packaging:
Bulk
Series:
162 PLL-PW
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
27mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
5.63 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
22 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
1.772 (45.00mm)