Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216254473E3
MAL216254473E3
Part No.:
MAL216254473E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216254473E3.pdf
Description:
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP
Capacitance:
47000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
26mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
6.19 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
21 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.378 Dia (35.00mm)
Height-Seated(Max):
2.165 (55.00mm)