Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL216257223E3
MAL216257223E3
Part No.:
MAL216257223E3
Datasheet:
ShinYuaMAL216257223E3.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 40V SNAP
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
40 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
23mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
8.34 A @ 100 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
18 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Height-Seated(Max):
2.953 (75.00mm)